Başarılı Öğrenci Toplulukları Ödüllendirildi - Gazi Üniversitesi
Başarılı Öğrenci Toplulukları Ödüllendirildi
03 Ekim 2017 12:17

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ödüllendirildi. Üniversitemiz Mimar Kemaleddin Salonunda 4 Ekim’de  “ Öğrenci Toplulukları Ödül Töreni” yapıldı. Törende geçtiğimiz yıl başarılı çalışmalarda bulunan 49 öğrenci topluluğuna ödül verildi.

Törenin açılış konuşması Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Hacı Ahmet Pekel tarafından yapıldı. Pekel, üniversitemizi ulusal ve uluslararası platformlarda temsil eden bütün öğrenci topluluklarına teşekkür ederek, “Topluma hizmette hayati önemleri bulunan Kızılay, Yeşilay gibi kurumlarla ortak çalışmalar yürüten topluluklarımız var. Bu topluluklarımızın, topluma hizmet adı altında Anadolunun en ücra köşesindeki bir köy okulundaki çocuğumuzun geleceğine adının ‘sosyal sorumluluk’ olarak iki kelime ile ifade edildiği ancak anlamının çok daha büyük olduğu bir dokunuşla birer model olmanız kadar örnek bir anlam olamaz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan ise konuşmasında Üniversitemiz bünyesinde çok farklı alanlarda faaliyet gösteren 201 öğrenci topluluğu olduğunu ve bu topluluklara üye olan öğrenci sayısının ise 11 bin 500 olduğunu söyledi. Uslan, konuşmasına şöyle devam etti:  “Bilim, sanat, kültür, araştırma, sosyal sorumluluk ve spor gibi alanlarda Üniversitemize değer katan topluluklarımızın sayısı ve topluluk üye sayısı memnuniyet vericidir. Bir  çok farklı alana hizmet eden üniversitemiz bünyesinde böylesine güzel bir tablo görmek bir taraftan özelde üniversite öğrencimizin iç dinamiklerini sağlamada kendi özgüvenini ve birlikteliğini yakalamışken, diğer taraftan öğrencilerimizin toplumla bütünleşmesi anlamında önce başkent Ankara'ya sonrasında da Türkiye'ye uzanan bir köprünün adeta yapı taşı görünümündedirler.''

Uslan konuşmasında öğrenci topluluklarının faaliyetlerinden örnekler sunarken, toplulukların ülke içinde olduğu kadar uluslararası arenada da çalışma yürüttüğünü belirtti. Uslan, Genç Yeşilay Topluluğu’nun Türkiye Yeşilay Cemiyeti mali destek programı kapsamında hazırladığı projeyle Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde bağımlılıkla mücadele eğitimi uyguladığını da aktardı.

Konuşmasında öğrenci topluluklarının üniversiteye değer kattığını vurgulayan Uslan, öğrencilere kurum adına yürütmüş oldukları faaliyetlerden dolayı teşekkür etti. Öğrenci topluluklarının üyeleri ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın elinden aldı.