Üniversitemiz ile DMO Arasında İlaç ve Tibbi Malzeme Temini İçin Protokol İmzalandı
09 Mart 2020 16:37

Üniversitemiz ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) arasında üniversite hastanelerinin ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçları için ‘Tedarik İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

DMO'nun, Sağlık Markete üniversite hastanelerinin de dâhil edilmesi için yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda, üniversitelere bağlı hastanelerin, sağlık hizmeti sunumlarının yürütülmesinde ihtiyaç duydukları ve Sağlık Market'e konu olan ilaçlarla tıbbi malzemelerin DMO aracılığıyla temin edilmesi öngörülüyor.

 

 

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın ev sahipliğindeki imza törenine, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Celalettin Sıvacı ve Ali Mercan Aydın, DMO Genel Müdürü Mücahit Özdemir, DMO Genel Müdür Yardımcısı İsmet Keskin ile üniversite ve DMO yetkilileri katıldı.