Üniversitemiz ile Türk Standardları Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı - Gazi Üniversitesi
Üniversitemiz ile Türk Standardları Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı
05 Ekim 2017 01:10

Bilimsel çalışmaları geliştirmek ve fikirler üretmek adına önemli adımlar atmaya devam eden Üniversitemiz, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokolle birlikte Gazi Üniversitesi ile TSE arasında çeşitli alanlarda işbirliği yapacak. Protokole göre, mühendislik ve test hizmetleri alanlarında işbirlikleri geliştirilecek. Eğitim ve araştırma faaliyetlerinde ilgili fizibilite çalışmalarının yürütülmesi yapılacak. Üniversitemiz teknik birimlerince TSE teknik personeline eğitim verilecek. Aynı şekilde TSE’den uygunluk ve değerlendirme ve standardizasyon hizmetlerinde eğitim alınacak. Yenilenebilir enerji alanındaki muayeneler başta olmak üzere diğer alanlarda da muayene, gözetim, kontrol, test ve eğitimlerin gerçekleştirilmesi için işbirliği yapılacak.

Bu protokolle ayrıca ülkemizin kalite altyapısının güçlendirilmesi, özel sektörü ve kamu yatırımları ile Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünün arttırılması da hedefleniyor. Buna ilave olarak ülkemizin gereksinimleri kapsamında laboratuvar altyapılarının planlanması ve kurulması da protokolde yer alan maddeler arasında.